Psychologia fotografii

Bądź bohaterem opowiadanej przez siebie historii

Pod tym enigmatycznym pojęciem kryje się idea naszych foto-sesji, skupiających się przede wszytskim na bohaterze opowiadanej historii. Oferowane przez nas fotografie mają niepowtarzalny charakter i klimat dostosowany do preferencji modela.

Wykonujemy zarówno sesje terapeutyczną buduarową jak i fotografię stylizowaną na ujęcia z filmu.

Nigdy nie traktujemy naszych modeli niczym manekiny. Zależy nam, by fotografowane przez nas osoby czuły się swobodnie i bezpiecznie.

Oswojenie się z byciem przed obiketywem nie należy do najprostrzych zadań; oko kamery wychwytuje wszystkie napięcia w ciele wynikające ze stresu, uczucia dyskomfortu.

W trakcie sesji Agnieszka rozmawia z osobami o wszystkim, niemal jak u psychoanalityka, trwa cały dzień albo i tydzień.

Za pomocą technik relaksacyjnych, takich jak praca nad oddechem, masaż czy też rozmowę z obecnym podczas sesji psychologiem, modelka tudzież model, jest w stanie zajrzeć wgłąb siebie, poczuć się wyzwolonym, pozbawionym kompleksów. Taka osoba patrząc na zdjęcia sprzed sesji, w jej trakcie a także po, idzi własną transformację, co pozwala inaczej na spojrzeć na samego siebie.

Chodzi o nawiązanie relacji za pośrednictwem obiektywu w kontrolowanych, przyjaznych warunkach, by wydobyć najglębsze pokłady emocji i wyobraźni, by w bochaterze wydarzyła się przemiana.

Zarówno celem sesji w kliemacie buduarowym jak podczas tych stylizowanych, najważniejsze jest by wydobyć z modela naturalne piękno, w tych buduarowych w szlachetnej, eleganckiej oprawie.

Nazwa „buduar” mówi sama za siebie i przenosi nas do przeszłości, gdzie każda zamożna kobieta posiadała osobistą przestrzeń, w której przebierała się czy po prostu odpoczywała. Tam mogła czuć się swobodnie oraz nosić się jak jej było wygodnie, a wstęp do tej strefy mieli tylko nieliczni. „Buduarowe” życie kobiety zawsze intrygowało i wabiło mężczyzn. W odróżnieniu od sesji erotycznych i sesji aktu, sesja buduarowa – to naturalność, swoboda i subtelna aluzja.

Zdjęcia buduarowe to wytworne, stylizowane na rocaile wnętrza lub specjalnie przygotowane atelier w stylu glamour; koronkowa bielizna, gorsety, pończochy, szpilki, odważny makijaż. Słowem zmysłowość, tajemniczość, magnetyzm spojrzenia.

Sesje stylizowane pozwalają modelowi wcielić się w emocje które przeżywa odgrywana przez niego postać. Za pomocą zabiegów technicznych oraz odpowiedniemu poprawedzniu przez gąszcz uczuć, dochodzimy często do zaskakujących i pięknych obrazów.

Specjalizujemy się w pisaniu scenariuszy do takich „fabulyrozwanych” sesji, która według nas jest istotą modelingu. Pozwalają one przede wszystkim zmierzyć się z emocjami, które na potrzeby życia w cywilozwanym społeczeństwie często staramy się zdusić, ale wszystkim nam zdarza się odczuwać agresję, nienawiść, pragnienie zemsty, poczucie zdrady, wściekłość. Takie uczucia są moralnie obojętne, ani dobre ani złe, dopiero czyny do których popychają mogą podlegać ocenie. Przed obiektywem można przeobrazić się w dowolną postać. I właśnie dlatego tak ważną według nas częścią sztuki jest możliwość wyrażenia tych trudnych uczuć i emocji w kontrolowanych warunkach, w konstruktywny sposób. Wówczas taki akt nabiera wartości, a opowiadana histira może być skonfrontowana z widzem.

Taka fotosesja może okazać się wyjątkowym i osobistym prezentem z okazji ślubu, rocznicy, urodzin czy też wlanetynek.

Subtelne, zmysłowe bądź pełne emocji i nastroju fotografie z pewnością przniosą wiele radości.

Do każdego modela podchodzimy indywidualnie. Całe skupienie jest na danej osobie.

Nasza oferta skeirowna jest zarówna dla par, indywidualne, grupowe też, jednakże maksymalnie 6 osób, aby każdy mógł sie zrelaksować i poczuć wyjątkowo.

Praca zawsze z jedną osobą w danym czasie, w którym pozostali modele są przygotowywani do sesji.

Oferujemy również sesje dla par, która ma przede wszystkim na celu wzmocnienie oraz uchwycenie więzi między dwojgiem ludzi. Psycholog który z nami współpracuje posiada równeiż specjalizację w zakresie seksuologii, jego cenna analiza pozwala wydobyć z fotografowanej pary obraz autentycznej intymności. Zaś współpracujący z nami fizjioterapeuta prowadzi parę przez proces ekspresji bliskości za pomocą dotyku. Wszystko to by zbudować między parą kontakt, który jest wizualnie intrygujący oraz pozostaje w pamięci jako pozytywne i wyjątkowe wspomnienie.

Autentyczne przeżycia wyglądają naturalnie oraz właśńie „filmowo” na fotografiach.

FOTOGRAFIA- TECHNOLOGIA ZMYSŁÓW

Nieodłącznym elementem fotografii jest światło, za pomocą którego możemy osadzić opowiadaną historię w odpowiednim nastroju.

Czuwamy nad każdym elementem budującym ten świat przedstawiony.

Przed sesją otrzymują Państwo formularz do wypełnienia odnośnie ulubionych zapachów, drinków oraz muzyki. Ustalamy również garderobę. Jeśli zdecydują się Państwo na sesję aranżowaną uprzednio skonsultujemy również scenariusz.

Podczas sesji damy o to by model czuł się najbezpieczniej i najbardziej komfortowo jak to tylko możliwe, pomimo że bycie przed kamerą to duży stres.

Staramy się osiągnąć taki efekt nie tylko przy pomocy odziałowyania wizualnego, ale rownież pobudzając pozostałe zmysły, poprzez odpowiednią muzykę, zapachy, smaki oraz dotyk. Na planie obecna jest masażystka, która wykonuje masaż relaksacyjny przed lub po sesji ( w zależności od wcześńiejszej decyzji modela), przy czym to nie taki masaż stricte fizioterapeutyczny, raczej masaż „duszy”, jak to mawia nasza masażystka.

Zdecydowanie zalecamy skorzystanie przed fotografowaniem z usług wizażystki – podczas każdej sesji zapewniamy makijaż. Makijaż do sesji zdjęciowych jest inny niż codzienny – mocniejszy, zmatowiony. Makijaż taki najlepiej wykonywać w miejscu sesji (w studiu lub w lokalizacji klienta), gdzie wizażystka może ustalać jego wygląd z fotografem i dokonywać poprawek po pierwszych zdjęciach próbnych. Oczywiście makijażystka konsultuje także wygląd makijażu z Państwem. Wykonanie biznesowego makijażu dla pań trwa około 45 minut, dla panów – około 5-10 minut. Nasza wizażystka może także delikatnie uporządkować fryzurę – wygładzić napuszone włosy, podkręcić zbyt proste, przylakierować odstające niesforne włoski, pomóc upiąć włosy.

Jeśli jednak chcecie Państwo jakiejś specjalnej fryzury, najlepiej udać się przed sesją zdjęciową do swojego zaufanego fryzjera, aby fryzura na sesji była tą, w której się dobrze czujecie. Oczywiście jesteśmy w stanie zapewnić stylistę włosów, który wydobędzie z Państwa włosów lśniący efekt.

W trakcie sesji dla modela bądź modeli dostępny jest spersonalizowany catering, soft drinki oraz aperitify. Wszystko aby poczuć wyjątkowość tego dnia.

Po skończonej sesji oferujemy lampkę szampana, prywatny koncert muzyczny wykonany przez wybranego artystę dla Panśtwa oraz kilku najbliższych, kolację lub inną formę rozrywki np; grę w badminton na leśnej polanie wczesnym, letnim wieczorem. A może marzy Ci się lot balonem ponad górami Tramuntana? Relaks w luksusowym spa z widokiem na Atlantyk? Noc spędzona na pustyni wraz z ukochanym? Żaden problem, po to jesteśmy.

Spełniamy i uwieczniamy nawet najbardziej abstrakcyjne fantazje.

Sesje realizujemy w najróżniejszych zakątkach świata; od Warszawy , przez Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Grecję po Emiraty Arabskie i Dubaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top